Як знайти кращу ціну та спецпропозиції? В якій системі здійснити бронь? Бронювати заздалегідь або шукати на місці? 9 відповідей на часті питання!
1. Як порівняти ціни при бронюванні готелю?
Забронювати номер в одному і тому ж готелі можна за різною ціною. Вся справа в тому, що ціни на сайті готелю та на різних системах бронювання можуть відрізнятися (адже різні домовленості з готелями і розмір комісії). Як знайти кращу ціну? На щастя, дуже просто!
Для початку розберемося з рівнями пошуку:
- сайти готелів;
- системи бронювання, такі як Booking, Agoda;
- пошукові агрегатори.
Кожен наступний рівень може запропонувати більшу кількість варіантів проживання. Системи бронювання підписують договори з кожним готелем окремо, тож охопити всі готелі одночасно не під силу навіть таким гігантам як Booking чи Agoda, та й на додачу існує значна кількість локальних систем бронювання, що популярні в тому чи іншому регіоні.
І навіть, якщо готель співпрацює з декількома сервісами – різниця у вартості на один і той же номер може бути істотною: 20%, 30% і більше. Навіщо переплачувати?
Для пошуку найкращого варіанту зручно використовувати спеціальні сервіси:
Пошукові агрегатори
Вони порівнюють ціни серед всіх найпопулярніших систем бронювання. І визначають, де можна забронювати готель найдешевше. За хвилину порівняємо кількість пропозицій, ціни і знайдемо кращий варіант, адже агрегатори комбінують системи бронювання та можуть запропонувати більший вибір.
Одним з найбільш відомих сервісів є TripAdvisor.
Обирайте період та місто мандрівки, та переглядайте кращі пропозиції. Якщо вам не зручно користуватися сервісом англійською, можете обрати російську версію сайту.
А так це виглядає в сервісі Hotels Combined. При роботі обирайте зручну вам мову, та, обов’язково оберіть функцію “включаючи податки”, адже інколи ціна може здаватися нижчою примарно, тільки через те, що податки не було додано.
2. Як знайти вигідні пропозиції та акції на готелі?
Це допоможе отримати економію до 30% на проживанні. Або, отримати за ті самі кошти, що ви визначили в бюджеті на проживання, кращу локацію.
3. Які дати краще обрати?
Вартість бронювання номера в одному й тому же готелі в понеділок і суботу може сильно відрізнятися. Як правило, ціни в готелях у вихідні і свята вище. Тому, якщо у вас є можливість відкоригувати дати своєї поїздки, плюс, це дозволяє заощадити, скористайтеся цим.
4. Чи варто бронювати онлайн?
По-перше, зазвичай ціна при бронюванні онлайн дешевша на 10-15%.
По-друге, по місцю – бронювання переважно буде складнішим. Ніколи не знаєш, чи вільні місця, тож бігати та шукати – дуже не вдячна справа. Особливо, якщо ви приїздите пізно ввечері чи у високий сезон у популярне місце.
Особисто я обираю бронювання заздалегідь на популярні напрямки (рівень заповнення бронювань по напрямкам ви можете переглянути на агрегаторах чи в пошукових системах).
З іншої сторони, бронювання день у день може надати значну перевагу в ціні. Тож, вирішуйте, чи ви готові полоскотати свої нерви в такий спосіб.
5. Бронюйте заздалегідь
Чим раніше ви розпочнете бронювання – тим краще. Вам буде доступна більша кількість готелів, з кращими цінами та локаціями. Особливо це стосується святкових періодів.
Полярний спосіб – бронювати “в останній момент”. Так я зручно забронювала готель в Амстердамі, та хостел в Римі, зі знижками більш ніж 30%. Проте така стратегія не завжди спрацює. Одного разу з подругами ми спали на площі в італійській Манаролі, через відсутність вільних готелів. Хоч досвід був дуже емоційний, не робіть так ;).
6. Оберіть місце з дешевшими готелями
Ще одна історія – з італійського озера Гарда, де в піковий сезон заброньовано до 95% всіх готелів, апартаментів, хостелів, кемпінгів. Тобто все, абсолютно все заброньовано, окрім наддорогих готелів. Тож влучним виходом для нашої компанії – було поселитися в сусідньому місті, а на озеро рушати автівкою, на якій ми подорожували.
7. Кращі варіанти в залежності від компанії
Якщо ви подорожуєте сім’єю, з друзями або в іншій групі людей, то перегляньте житло різного типу, щоб знайти оптимальний варіант по комфорту і ціні.
Інколи винайняти будинок, віллу, апартаменти з декількома окремими кімнатами значно зручніше та дешевше за окремі номери в готелі.
8. Чи дешевше жити в хостелі?
Якщо ви подорожуєте самостійно, то так, ви заощадите – це завжди дешевше, ніж бронювання цілого номера. Але якщо вас вже двоє чи більше – інколи бронювання окремого номера в готелі обійдеться не дорожче (іноді – навіть трохи дешевше), ніж два місця в хостелі. При цьому є шанси отримати значно більше комфорту.
9. Чи варто бронювати готель напряму?
Моя особиста думка – в цьому не має сенсу. Краще скористатися відомими сервісами, таким, як наприклад Booking, чи іншими системами.
По-перше, при обранні готелю ви можете переглянути рейтинги, відгуки від інших мандрівників, та обрати кращу ціну.
По-друге, при виникненні будь-яких спірних питань із готелем – отримаєте підтримку від сервісу бронювання. Це ваша страховка :)
До речі, не забудьте й про туристичне страхування. Що це, та навіщо потрібне -> читайте.
Travelmode