Меню Закрити

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері

Французькі ЗМІ: “Ступінь руйнувань змушує констатувати, що собор Паризької Богоматері втрачено для Франції та світу як історичний, культурний та релігійний об’єкт”

Мабуть вже чули, що вчора розпочалася пожежа, під час якої шпиль і дах повністю згоріли і обвалилися, також не вдалося винести великі полотна:(

Що вдалося зберегти?

Вціліли 850-річна головна кам’яна споруда готичної будівлі, включаючи дві її вежі, а також “Ми врятували терновий вінець, туніку святого Людовіка. Усередині вдалося також врятувати кілька картин”, – повідомив ректор Собору Патрік Шове

Чим відомий Собор Паризької Богоматері?

1. Собор будувався два століття, з 1163, коли король Людовік VII і Папа Олександр III заклали перший камінь у фундамент по 1345 рік.

2. Вважається, що він був побудований на місці, де раніше знаходилися чотири інших храмів, в тому числі і гало-римський храм Юпітера, а під час будівництва була задумка, що приміщення храму має вмістити всіх жителів Парижа.

Paryzh 6 min

3. Цікаво, що в соборі немає жодної стіни. Весь простір займають стовпи, з’єднані арками. В отворах арок – вітражі.

4. Головний 96-метровий шпиль собору, який обрушився через пожежу, був побудований в 1786 році. Його зробили з дуба і покрили свинцем. Підстава шпиля оточена чотирма групами бронзових статуй апостолів (робота Жоффруа-Дешоме).

notredame tresor min

5. У соборі зберігався терновий вінець Ісуса Христа. Людовик IX особисто придбав вінець і в 1239 передав його в Нотр-Дам.

6. Щороку собор відвідували 14 мільйонів осіб, він є одним з найвідоміших пам’ятників в Європі.

7. Собор є головним “героєм” твору Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері”. Віктор в передмові написав: «Одна з головних цілей моїх – надихнути націю любов’ю до нашої архітектурі», що стало поштовхом до відновлення знаменитого храму.

Notr Dam inside min

8. Відповідального за реставрацію в 18 сторіччі архітектору Віолле-ле-Дюку належить ідея створення на верхньому майданчику фасаду собору галереї химер.

9. У Нотр-Дам протягом майже дев’яти століть коронували і вінчали королів, а також проводили відспівування монарших осіб.

10. Собор став місцем засідання першого парламенту Франції – скликаних 1302 року Генеральних штатів.

11. Фанати Майкла Джексона, які зібралися на паперті собору в 2009 році, вирішили, що дзвін лунає на честь смерті співака. Насправді, він супроводжував хресний хід до собору Сен-Северен.

12. За майже тисячолітню історію Нотр-Дам-де-Парі пережив кілька воєн, пару десятків правителів і Революцію.

Notredamemapping 1 jpg min

А ви були в Нотр-Дам де Парі? Ми були, шкодуємо та плекаємо надії на якісну реставрацію!

Опубліковано в Щось інше

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *