Меню Закрити

Нойшванштайн – замок “Сплячої Красуні”

Нойшванштайн – прекрасний казковий замок з видом на баварські Альпи

Нойшванштайн – замок, що знаходиться поблизу містечка Ф’юсен в південно-західній Баварії, недалеко від австрійського кордону. Незважаючи на свій середньовічний вигляд, він був побудований в 19 столітті, і не служив оборонним цілям.

Місце, яке було створено для одного, тепер щороку відвідує 1,4 млн туристів

Travelmode

Палац є колишньою резиденцією останнього короля Баварії Людовіка II, який побудував замок щоб усамітнитись. Проте вже через 7 тижнів після загадкової смерті короля, в 1886 році, Нойшванштайн був відкритий для публіки.

Нойшванштайн – один з найпопулярніших серед палаців і замків Європи, та одне з найбільш відвідуваних місць Німеччини.

Замок Нойшванштайн стоїть на місці руїн двох замків-близнюків, переднього і заднього Швангау

У дев’ятнадцятому столітті вони служили наглядовим місцем, сидячи на важкому пагорбі з видом на замок Хоеншванґау, два сусідніх озера і село. Щоб створити “казковий палац”, скелю опустили вибухом на 8 м, побудували дорогу та проклали водопровід.

Нойшванштайн отримав свою назву вже після смерті Короля

Нойшванштайн   замок Лебідя min

Сам Людовік II називав його “Новим замком Хоеншванґау”. Геральдичний символ лебідь, є не тільки частиною гербу рицарів Шванґау, а й лейтмотивом сусіднього замку Хоеншванґау (буквально перекладається, як “високий лебединий край”), в якому виріс молодий Людовік ІІ.

Середньовічна ілюзія та сучасні технології

Будівництво замку було розпочато в 1869 році. За середньовічним фасадом ховалися тогочасні технології – центральне опалення з гарячим повітрям та проточна вода. Електричні дзвони для виклику слуг та автоматична система змивання в вбиральнях. А ще телефони та підйомник для їжі. Однією з особливостей Нойшванштайн є великі вікна. Вікна такого розміру були ще незвичними навіть у ті дні.

Людовік був покровителем Річарда Вагнера, а Нойшванштайн дихає творчістю композитора

Цикли картин та фресок Нойшванштайна були натхнені операми Річарда Вагнера. Картини, однак, не були прямо змальовані за творами Вагнера, а побудовані на середньовічних легендах, що композитор також взяв за основу для своїх творів. Серед них була й улюблена легенда про Лоенґріна, лебединого рицаря, що стала символом нового замку.

Нойшванштайн   Трістан та Ізольда min
Трістан та Ізольда, зображення на стінах Замку

Незважаючи на дружбу, у Вагнера так і не було можливості відвідати замок.

Будівництво замку Нойшванштайн не було завершено

“Очікую на життя там одного дня (через три роки)”

Людовік ІІ
Лоенґрін

Плани замку були намальовані Крістіаном Джанком, театральним дизайнером.

Від першого каменю до моменту, коли Король заїхав до нової оселі пройшло 15 років, проте будівництво так і не було завершено. Проект був надто всеосяжним, а будівельний майданчик на горі додавав труднощів.

Спрощений варіант південної частини будівлі, “Бауер” завершився лише в 1891 році. З понад 200 кімнат, й по сьогодні, готові лише 15, а у Тронній залі, що не була завершена, відсутній трон. Чому так? Погляньте лише фото кімнат нижче.

Замок є одним з найбільш сфотографованих будівель у світі, незважаючи на те, що фотозйомка заборонена всередині замку.

Осінь та весна – найкращі пори, для знайомства з Баварією та Замком

Вгадаєте чому? Весною та восени – температура м’яка, небо відносно ясне, та натовпи туристів ще не встигли зібратися. Восени, ще й через Октоберфест. А от взимку, їхати не свій розсуд – Mary’s Bridge може бути заблокованим, та дертися під гору в ожеледь не зручно.

Подейкують, що Король Людовік ІІ провів лише 172 дні в замку, а спав лише 11 ночей, тому, що спав удень:) Тепер ця краса утримується Баварією за 14.5 млн євро на рік.

Travelmode

У Disnayland та LEGOLAND® є свої маленькі Нойшванштайни

Палац став джерелом натхнення при створенні логотипу Walt Disney Pictures та при будівництві замку Сплячої красуні в Діснейленді.

Для відтворення замку у LEGOLAND® використали понад 300 тис. блоків LEGO®. Шість майстрів створювали замок упродовж 6 місяців. Вага моделі більше 300 кг та існує з квітня 2003 р.

Замок був одним з фіналістів у виборі Нових Семи Чудес Світу

І хоча не всі погоджуються зі списком, але факт є фактом, Замок Нойшванштайн вартий уваги!

Як потрапити до Замку Нойшванштайн, та на що необхідно звернути увагу для незабутнього досвіду – читайте у наступній статті!

Travelmode
Neuschwanstein castle min
❤ обирайте найкращі товари для подорожей на Travelmode та подорожуйте з задоволенням!
Опубліковано в Німеччина

Схожі записи

4 Коментарі

    • travelmode

      Павел, спасибо за интерес! Мы только делимся впечатлениями:) Цена билета посещения замка (состоянием на май 19 года) — 13 евро, но особенности. Много описали этой статье, в том числе и путь из Мюнхена и баварские билеты ещё немного другого полезного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *