Меню Закрити

Будапешт. Факти, які вас можуть вразити

Плануєте відвідати Будапешт? Ми підготували цікаві факти про столицю Угорщини!

Будапешт був створений шляхом злиття трьох міст

Місто було офіційно створено у 1873 р. шляхом злиття сусідніх міст Пешт, Буда і Обуда. Об’єднання стало надзвичайно важливою історичною подією, що призвело до швидкого розвитку міста. Проте, назва новоутвореного міста створила багато суперечок. Серед пропозицій назв були Хунвар, Етельвар або Хондер. Але в підсумку Будапешт переміг, ставши столицею Угорщини!

Жодна будівля в Будапешті не перевищує 96 метрів

Поєднання старого і сучасного Будапешта робить місто архітектурним захопленням. Поглянувши на центр Будапешта, легко помітити, що всі будівлі стоять приблизно на тій же висоті. Всі, крім двох: базиліка Сент-Іштван і Угорський парламент, обидві висотою рівно 96 метрів. Перевіряли, так і є!

Будапешт має більше джерел термальної води, ніж будь-яка інша столиця світу

Szechenyi min

Будапешт гарячий! Буквально, просто уявіть, як 70 мільйонів літрів термальної води щодня піднімаються на поверхню.

Угорщина має надзвичайно велику кількість підземних джерел гарячої води. Не дивно, що Будапешт вважається столицею термальних вод світу, з десятками санаторіїв і лазень, деякі з яких знаходяться у чудових будівлях, таких як Сечені, Геллерт або Кіралі.

Хімічний склад вод відрізняється від ванни до ванни і є абсолютно унікальним у світі.

Будапешт – батьківщина найстарішої лінії метро континентальної Європи

Існує тільки одна система метро в світі, яка була визначена об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і це Будапештське метро. Лінія була відкрита в 1896 році, ставши найстарішою лінією метро континентальної Європи і другою найстаршою у світі, після лондонського метро.

Budapest subway min

1896 рік був роком, коли Угорщина відзначила своє 1000-річчя, звідси і назва: Millennium Underground. Лінія продовжує функціонувати й сьогодні (М1).

Будапешт має таємний підземний світ

Під містом Будапешт знаходиться прихований підземний світ, лабіринт в понад 200 печер. Печери – результат великої кількості геотермальних джерел у цьому районі. Багато з цих печер відкриті для громадськості і керованих спелеологічних екскурсій.

У Будапешті найбільша синагога в Європі

Якщо ви коли-небудь відвідували синагогу, ви, напевно, помітили, що як правило, синагоги досить прості і суворі місця поклоніння. Але не Велика синагога в Будапешті. Вона стоїть високо й велично на вулиці Дохані, одна найвражаючих, та найгарніших синагог у всій Європі.

The Dohany Synagogue min

Збудована між 1854 і 1859 рр. Велика єврейська синагога має площу 1200 м2 та вміщує 3000 осіб – найбільша синагога в Європі і одна з найбільших в світі.

У Будапешті є печерний храм

Мало хто з відвідувачів Будапешта знає про маленьку церкву в скелі під пагорбом Геллерт. Правда в тому, що Sziklatemplom користується дуже малою популярністю, будучи оточеною багатьма іншими грандіозними церквами.

Budapest cave church min

Якщо ви опинитеся на мосту Свободи (з зеленого металу), подивиться на цю дивну каплицю, засновану групою ченців в 1926 році. Вона чарівна!

Будапешт – домівка для одного з найбільших парламентів у світі

Будівля парламенту займає площу 18 000 кв. м, 691 кімнат, 20 кілометрів сходів і 96 метрів заввишки. А на фасаді 90 статуй і 40 кілограмів 23-каратного золота для прикраси інтер’єру. Будували 17 років! (за різними даними будівництво завершилось в 1902/1904 р.)

Parliament min

Будапештський зоопарк – один з найстарших зоопарків у світі

Budapest Zoo and Botanical Garden min

Будапештський зоопарк відкрив свої двері в 1865 році, і крім тварин він має ряд цікавих будівель і споруд в стилі модерн, як, наприклад, будинок Слонів, будинок Пальм і головний вхід.

У Будапешті проходить один з найбільших музичних фестивалів у світі

Sziget існує вже понад 25 років, а у 2018-тому кількість відвідувачів сягнула 565 тисяч, а фестиваль зустрів свою 9-мільйонну відвідувачку! Дівчина зі Швеції отримала довічний пропуск на фестиваль.

Sziget  min

Будапешт добре знається на мистецтві та культурі

У місті налічується більше 40 театрів і понад 100 музеїв і галерей. Протягом року проводяться численні концерти, фестивалі та події, не кажучи вже про виступи в знаменитому Оперному театрі, що, знову ж таки;), вважається одним з кращих оперних театрів у світі.

20% населення Угорщини проживає в Будапешті

Отже, кожна п’ята особа в Угорщині – житель столиці.

Гюль Баба: таємничий дервіш, похований в Будапешті

Це місце поховання турецького дервіша, який отримав назву Гюль Баба (“батько троянд” ), він прибув до Угорщини під час турецького вторгнення у 16 столітті та був шанований як свята людина, а після його смерті в 1541 році його гробниця в Буді стала ісламським священним місцем і місцем паломництва. Каплиця, побудована між 1543 та 1548 роками – одна з небагатьох, що залишилися з турецьких будівель у Будапешті.

А які ви знаєте цікаві факти чи місця в Будапешті?

❤ обирайте найкращі товари для подорожей на Travelmode та подорожуйте з задоволенням!
Опубліковано в Угорщина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *